Metin2 pvp serverler Yakın Dövüşçü Ninja Nasıl Dizilir?

“ Yakın dövüş niteliklerine sahip Ninjalar özellikle düz vuruşları ve yetenek kullanımlarının hızıyla popülerdir. Bundan dolayı aynı bedensel savaşçılarda olduğu gibi delici vuruş oranlarınızın yüksek olması düz vuruşlarınızın gücünü arttırmakta önemli rol oynar. Yakın dövüş özelliklerine sahip Ninjalar savunma açısından biraz zayıftırlar. Bu nedenle eşyalarında “ Çeviklilik” efsununun olması çok önemlidir. Bu efsun sizin yerden kalkma ve yetenek kullanımlarınızın hızıyla doğru orantılıdır.”

“ Bununla birlikte Yakın dövüş Ninjaların en önemli bir diğer özellikleri ise ani hasar tetiklenmeleridir. Bıçak çevirme ve kamuflajlı suikast gibi yetenekler rakibinizin üzerinde ani ve yüksek hasarlar bırakan yeteneklerdir. Yakın dövüş niteliklerine sahip Ninjalar Yay kullanmazlar. Yetenekleri bıçak özelliğine sahip silahlarla birlikte çalışır.”

“ Yakın Dövüş Ninjalar vs’lerde ne yapmalı?”

“ Yakın Dövüş Ninjalar azönce de belirttiğim gibi hıza ve düz vuruşlara odaklı karakterlerdir. Ancak savunmaya dayalı yetenekleri olmadığından savunma açısından biraz zayıftırlar. Bu nedenle karakterde “savunma-çeviklilik-delici vuruş-büyü hızı” gibi efsunlar olmazsa olmazdır.”

Örnek olarak; Yakın Dövüş özelliklerine sahip bir Ninja ile Zihinsel bir savaşçının savaştığını düşünecek olursak;

1 Zihinsel savaşçılar genelde çift el silah kullandığından Çift El Savunması kullanılması.
2  Zihinsel savaşçıların düz vuruşları değil yetenekleri güçlü olduğundan “ Büyüye Karşı Dayanıklılık” oranlarını yüksek tutmak.
3 Yakın Dövüş Ninjaların olmazsa olmazları olan “ Çeviklilik – Büyü Hızı – Genel Savunmalar – Delici vuruş oranlarını yüksek tutmak.
4 Yakın Dövüş Ninjalar hem düz vuruşları hem de yetenek kullanımlarını önemsediğinden dolayı silahlara isteğe göre;
* DÜZ VURUŞ GÜÇLENDİRMEK VE DELİCİ İSABETİ TETİKLEMEK ADINA ORTALAMA HASARLI SİLAHLAR KULLANABİLİR.
* YETENEK KULLANIMLARINI GÜÇLENDİRMEK VE KRİTİK VURUŞLARLA ANİ HASARI ARTTIRMAK İÇİN DE BECERİ HASARI YÜKSEK SİLAHLAR KULLANABİLİR.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


139 views