Metin2 pvp serverler Zihinsel Savaşçı Nasıl Dizilir?

“ Zihinsel Savaşçılar savunma odaklı karakterlerdir. Bedensel Savaşçılar düz vuruş odaklıyken Zihinsel Savaşçılar daha çok yetenek kullanımları üzerine odaklı oynarlar. Zihinsel Savaşçılar hem kasılırken hem de vs’lerde daha çok yetenek kullanımları üzerinden yol çizerler. Bundan dolayı
Ortalama Hasar yerine Beceri Hasarı yüksek tutulmalıdır.”

“ Ortalama Hasar düz vuruşlara etki ederken Beceri Hasarı ise yeteneklerin verdiği hasara odaklanır. Beceri Hasarı yüksek bir silah kullandığınızda örnek olarak Ruh Vuruşu yeteneğinizin verdiği hasar da bu beceri hasarından etkilenerek güçlenecektir.”

“ Zihinsel Savaşçılar vs’lerde ne yapmalı?”

“ Zihinsel Savaşçılar azönce de belirttiğim gibi yetenekleri savunma odaklıdır. Bundan dolayı özellikle vs’lerde karakterinizin “ Büyü Hızı “ özelliğinin yüksek olması, yetenek kullanımlarınızın daha seri ve hızlı olmasında yardımcı olacaktır.  Karşınızda seri vuruşlara sahip Bedensel Savaşçı – Yakın Dövüş Ninja gibi karakterler varsa “ Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması” efsununu kalkanınıza getirerek yüksek hasarlı delici ve kritik vuruşların tehlikelerini 0’a indirebilirsiniz.”

“Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması, “ Kılıç çevirme, Hamle , Hızlı Saldırı , Karanlık Vuruş ve diğer bütün karakter yetenekleri“ gibi karakterlerin yeteneklerine dair büyüleri ENGELLEMEZ! Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması sadece düz vuruşların hasarını 0’a indirger.”

Örnek olarak; Zihinsel bir savaşçı ile Uzak dövüş özelliklerine sahip bir ninjanın savaştığını düşünürsek yapılması gerekenler —

1 Kritik vuruş oranlarınızı yüksek tutmak.
2 Büyü Hızı oranlarınızı yüksek tutmak.
3 Okçuların düz vuruşları güçlü olduğundan Beden Ataklarının Bloklanması oranlarınızı yüksek tutmak.
4 Büyüye Karşı Dayanıklılık oranlarınızı yüksek tutmak.
5 Eşyalarınızda “ Oka Karşı Dayanıklılık” savunma oranlarını yüksek tutmak. Bu şekilde Okçu Ninjalar’dan alınan hasarı en aza indirgemiş olursunuz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


205 views